Dünyanın tartışmasız en popüler ve en hızlı büyüyen sosyal platformu Instagram, artık tüm kullanıcıların “onaylı hesap” olmak için başvuru yapabileceklerini açıkladı. Kullanıcı adının yanında çok havalı bir mavi tik olmasını isteyen kullanıcılar uygulamaya girip kolayca form doldurup Instagram’dan cevap beklemeye başladı bile.

Instagram, resmi bir açıklama ile hesapların güvenilirliğini arttıracak yeni özellikler geldiğini açıkladı
2 adımlı doğrulama ve “hesap hakkında” özelliklerinin yanında kullanıcıların oldukça ilgisini çeken “onaylı hesap” özelliği de açıklamada yer aldı

İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır

“Hesap hakkında” özelliği ile kullanıcılar diğer kullanıcılar hakkında daha detaylı bilgilere erişebilecek

2 adımlı doğrulama ise teknolojiyle içli dışlı olanların aşina olduğu bir güvenlik önlemi. Bu özellik ile hesaba giriş yaparken telefona gelen anlık kodun da girilmesi gerekiyor Ve son olarak da çoğu kullanıcının asıl ilgisini çeken mavi tik özelliği. Artık isteyen herkes Instagram’a mavi tik için bavuru yapabilecek.

İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır

Bugüne kadar Instagram’a mavi tik için başvuru yapılamıyor, Instagram ekibi onaylayacağı hesaplara kendi karar veriyordu Şimdi ise yapmanız gereken tek şey Instagram’da “ayarlar” menüsüne girip doğrulama talebi formunu doldurmak.

İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır

Instagram, başvuruları gözden geçirirken kullanıcının tanınırlığı, özgünlüğü ve saygınlığı gibi kriterleri dikkate alıyor